Gönderen Konu: Harmanlı İlköğretim Okulu Hakkında  (Okunma sayısı 2722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet PEKTAS

• Administrator
  • Aktif Üye
  • *

• Konu : 254
  • Değerlendirme: +0/-0
  • Last Login:17 Nisan 2018, 22:43:58
  • Amed
    • Arsinlilerin Buluşma Noktası
Harmanlı İlköğretim Okulu Hakkında
« : 03 Haziran 2009, 16:32:46 »

TARİHÇE

Okul Müdürümüz
  Asım TÜRKDAY
  Okul Müdürü
Müdür Yrd.
  Cemil CAN
  Müdür Yrd.

Okul 1957 yılında köy tüzel kişiliğince satın alınan arsa üzerinde iki derslik bir lojmanlı olarak inşa edilerek 1959/60 öğretim yılında hizmete girmiş ve görevlendirilen Mustafa AYGÜN adlı öğretmen ile eğitim-öğretime başlamıştır. İlerki yıllarda öğrenci sayısının artması ile okulun derslikleri yetersiz gelmeye başlamış, bunun üzerine okulun yakınında bulunan binanın zemin katı iki derslik olacak şekilde düzenlenerek 1980 yılına kadar hizmete devam etmiştir. 1980 yılında okul binası yıkılarak devlet vatandaş işbirliği ile halen kullanılmakta olan iki katlı sekiz derslikli okul binası yapılmıştır. 1977 yılında açılmış olan orta okulda bu binaya taşınarak aynı çatı altında hizmet verirken 1 Eylül 1989 da iki okul tek bir yönetim altında birleşerek Harmanlı İlköğretim Okulu adı altında hizmet vermeye başlamıştır. Taşımalı öğretimin başlaması ve zorunlu ilköğretimin 8 yıla çıkması ile taşıma merkezi okul haline gelmiştir. Bu bağlamda Özlü köyü' nün öğrencilerinin tamamını,çardaklı köyünün ikinci kademe öğrencilerini de bünyesine katmıştır.
Okul halen 1 müdür 1 müdür yardımcısı, 5 sınıf öğretmeni, 5 branş öğretmeni, 1 ustaöğretici, 1 hizmetli ve 156 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir.

KULLANIM ALANLARI

Okul ana binası 8 derslik ,1 bilgisayar sınıfı,1 anasınıfı,1 idare odası, 1 öğretmen odası,1 kütüphaneden oluşmaktadır. Ayrıca köy tüzel kişiliğine ait olup okulun kullanımına verilmiş olan yan binanın zemin katında araç odası, arşiv, işlik ve yaklaşık 100 m2 'lik  spor salonu bulunmaktadır.
      Okul bahçesi yaklaşık 800m2 olup beton yapılmıştır. Üzerinde basketbol, voleybol  ve futbol alanları mevcut olup, sahanın büyük bölümü halı ile kaplıdır.
ULAŞIM

Okul Trabzon merkeze yaklaşık 20 km, Arsin ilçe merkezine 6 km mesafededir. Sabah köyden il merkezine, akşamda il merkezinden köye araç bulunmaktadır. Gün ortası ulaşım ticari taksilerle sağlanmaktadır. Ayrıca öğretmenlerin büyük bölümü merkezde ikamet ettiğinden gidiş dönüşlerini sağlayan servis bulunmaktadır.

Misyonumuz
Öğrencilerimizin kendilerini ve sahip oldukları özgün ve yapıcı-yaratıcı güçleri tanımalarını sağlamak ; bu özelliklerini geliştiren, sorumlu, özgür, üretken, katılımcı ve mutlu birer birey olmaları için tüm olanakları kullanmaktır.
Vizyonumuz
Temel Düşüncemiz uyarınca, kişiliklerin geliştirilmesini en önemli adım olarak gören Kurumumuz, iki büyük kültürün yüzyılı aşan ortak deneyimlerini çağdaş verilerle birleştiren atılımcı çalışmaları ilke edinmiştir. Biz, ancak böyle bir anlayışın kendisiyle ve çevresiyle barışık, yapıcı, olaylara olumlu yaklaşan, uygun kararlar alan, aydın, üretken, sorumluluk sahibi insanlar yaratacağını bilmekteyiz.

Hayatta herşey kısmet ...

Çevrimdışı Ahmet PEKTAS

• Administrator
  • Aktif Üye
  • *

• Konu : 254
  • Değerlendirme: +0/-0
  • Last Login:17 Nisan 2018, 22:43:58
  • Amed
    • Arsinlilerin Buluşma Noktası
Harmanlı İlköğretim Okulu Hakkında
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2009, 16:34:36 »
ÖĞRETMENLERİMİZ
Osman Nuri SAĞLAM
Osman Nuri SAĞLAM (Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni)
Sedat MERAL Sedat MERAL (Sınıf Öğretmeni)
Mustafa KAHYAOĞLU Mustafa KAHYAOĞLU (Uzm.Sınıf Öğretmeni)

Hale ŞAHİN

Hale ŞAHİN (Türkçe Öğretmeni)
Faruk AYAZOĞLU Faruk AYAZOĞLU (Sınıf Öğretmeni)
Ali Önder CENGİZHAN (Fen ve Teknoloji Öğretmeni)
Ümmet ÇALIŞKAN (Sınıf Öğretmeni)
Nazlı Merve KURUOĞLU Nazlı Merve KURUOĞLU (Ücretli Ana Sınıfı Öğretmeni)
Aylin ÖZTÜRK Aylin ÖZTÜRK (Sınıf Öğretmeni)
Ali Kemal ER (So
Hayatta herşey kısmet ...

GoogleTagged