Gönderen Konu: Oğuz İlköğretim Okulu  (Okunma sayısı 2993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet PEKTAS

• Administrator
  • Aktif Üye
  • *

• Konu : 254
  • Değerlendirme: +0/-0
  • Last Login:14 Aralık 2017, 23:32:29
  • Amed
    • Arsinlilerin Buluşma Noktası
Oğuz İlköğretim Okulu
« : 27 Eylül 2009, 11:17:27 »

http://picasaweb.google.com/huseyinsen6104/OUz#

http://picasaweb.google.com.tr/yakarbal/OkulVeKYdenResimler#

http://www.oguzilkogretim.k12.tr/

Oğuz ilköğretim okulu ilçeye yaklaşık 21–22 km uzakta ve ilçeye ulaşım yanbolu deresi vadisinden sağlanmaktadır.

Okulun kuzeyinde Fındıklı beldesi, güneyinde Gölgelik Köyü, batısında Güneyce Köyü, doğusunda Araklı ilçesine bağlı Pervane köyü bulunmaktadır.

Oğuz köyü ılıman iklim özelliklerine sahiptir. Kışlar bol yağışlı ve fazla soğuk olmamaktadır. Yaz mevsimi de yağışlı geçmekle beraber çok sıcak olmayan iklim özelliği vardır. Günlük ve yıllık ortalama sıcaklıklar arasında fazla bir fark yoktur. Kar yağışı ve don olayının fazla olmaması tarım için elverişli bir durumdur.

Okuryazar oranı yaşlı kuşaktan sonra oldukça artmıştır. Okuma yazma bilmeyen köylüler için okuma yazma kursları açılmaktadır. Kayı mahallesine dikiş nakış kursları aşılarak kızların bilgi ve becerişlerinin artması sağlanmıştır.

Kayı İlköğretim ve Oğuz İlköğretim Okulu olmak üzere iki okul mevcut idi. Oğuz Kayı İlköğretim okulu öğrenci sayısının düşmesi ve velilerin oğuz ilköğretim okuluna çocuklarını kayıt yapmaları sonucunda Kayı ilköğretim okulu 2005 yılında kapatılmıştır.

Oğuz İlköğretim Okulu;1960 yılında 2 derslik olarak yapılmış,1985 yılında ilavelilerle beraber okul 2 katlı ve 8 derslik olarak yapılmıştır. 2005 yılında detaylı bir onarımdan geçirilen okul ek bina yapılmış, derslik sayısı 10 na çıkarılmış, Ana sınıfı açılıp, Bilişim ve Teknoloji sınıfı donanım için hazır hale getirilmiştir.

Okul sahası betonlanarak basket ve voleybol sahaları oluşturulup okulda sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler düzenlenmektedir.

Yıl içinde düzenlenen etkinliklere imkânlar elverdiği sürece okul katılıp, derecelere girmektedir. Arsin ilçesi okullar arası bilgi yarışmalarında Okulumuz öğrencisi İlhan BEKÂR İlçe 1.olmuştur.

Okulumuz İlk olarak 2004 yılında halk oyunları ekibi kurulup çalışmalara devam edilmektedir. Amacımız okulumuzu her dalda adını duyurmaktır.

10 derslikli İlköğretim okulunda 1 müdür,1 müdür yrd ve 13 öğretmen mevcuttur.Öğrenci sayısı 146 dır.

Kurumun Misyonu :
Bütün öğrencilerimize; araştıran, sorgulayan, özgüveni olan, ülkesini, milletini her şeyden üstün gören ve çağımızın gereksinimlerine yanıt verecek beceriler kazandırmak.

Kurumun Vizyonu:
Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı; kendisini çevresini aydınlatan, toplumumuzu bilgi ve iletişim toplumu olarak gören, geçmişten aldığımız kültürel zenginlik ve güçle kendine, yakın çevresine ve tüm insanlığa yararlı, araştıran, üreten bireyler yetiştirmek.

İl    TRABZON
İlçe    ARSİN
Belde    
Köy    Köy

Telefon    4627152548    Fax    4627152548
E-Posta    trabzonarsinoguz@mynet.com
Web    http://www.oguzilkogretim.k12.tr/
Adres    Oğuz İlköğretim Okulu Oğuz Köyü Arsin/Trabzon
Okul Müdürü    Ziya AKGÜL

Yönetici Sayısı    2
Öğretmen Sayısı    11
Personel Sayısı    0

Kurumun Bağlı Bulunduğu
İlçe Merkezine Uzaklık    30
İl Merkezine Uzaklık    52

Kurumun Lojman Durumu
Lojman    Yok
Lojman Sayısı    0

Kurumun Şube Sayısı : 8
Özel    Ana Uyg    Haz    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12
   1       1    1    1    1    1    1    1    1             

Kurumun Şubelere Göre Öğrenci Sayısı:
Özel    Ana Uyg    Haz    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12
   23       9    15    10    14    15    15    19    12             

Toplam Öğrenci Sayısı: 132

Yerleşim Yerindeki Kiralık Konut Durumu:
-

Elde Edilen Başarılar:
1.2005-2006 Eğitim Öğretim yılında düzenlenen I. Sınıf Etkinlikleri Paylaşım Projesinde "fındık" adlı etkinliğimiz il çapında paylaşıma değer 10 etkinlik arasında yer adı.Ayrıca bu etkinliğimiz,Bakanlığın düzenlediği eğitimde iyi örnekler projesine İlimizden aday olarak gösterildi.
   2.23 Nisan 2007 kutlamaları çerçevesinde ilçe çapında düzenlenen resim yarışmasında 4-A sınıf öğrencimiz İrem GENÇTÜRK birinci oldu.
   3.2003-2004 Eğitim-öğretim yılında ilçe çapında düzenlenen bilgi yarışmasında okulumuz birinci oldu.
   4.2006-2007 eğitim öğretim yılında düzenlenen II. Sınıf Etkinlikleri Paylaşım projesinde "ışığın yolculuğu" adlı etkinliğimiz, il çapında paylaşıma değer 9 etkinlik arasında yer aldı.     
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2009, 15:52:22 Gönderen: samannyolu »
Hayatta herşey kısmet ...

Çevrimdışı Ahmet PEKTAS

• Administrator
  • Aktif Üye
  • *

• Konu : 254
  • Değerlendirme: +0/-0
  • Last Login:14 Aralık 2017, 23:32:29
  • Amed
    • Arsinlilerin Buluşma Noktası
Ynt: Oğuz İlköğretim Okulu