Gönderen Konu: Trabzonspor'dan Haberler(Güncel)  (Okunma sayısı 57155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Trabzonspor'dan Haberler

• Ziyaretçi
Trabzonspor'dan Haberler(Güncel)
« : 06 Eylül 2006, 14:39:45 »

TRabzonspor Hakk?nda Her?ey (Hergün Güncellenecek)
.
.
.
.
Ba?kan Albayrak: "Bas?n kamuoyunu yanl?? yönlendirmemeli"

Ba?kan?m?z Nuri Albayrak, son günlerde bas?nda yer alan Trabzonspor haberlerinde yeterince hassas davran?lmad???na i?aret ederek, �Medya ancak Trabzonspor ya?arsa ya?ar. O yüzden bas?n mensuplar?n?n tak?m?, yönetimi, futbolcuyu ve camiay? tedirgin edecek haberleri yapmamas?; bas?n?n kamuoyunu yanl?? yönlendirmemesi gerekiyor� dedi.

�?yi yolday?z�
Albayrak, Trabzonspor�un yeniden bir yap?lanmaya girdi?ine i?aret ederek, �Eldeki futbolcularla istikrar?n sa?lanamayaca??n? anlad?k. Yakla??k 16�ya yak?n oyuncu de?i?ikli?imiz oldu. Bu süreçte hem futbolcular?n hem de teknik heyetin zamana ihtiyaçlar? var. Bu süreci ne kadar az zararla atlat?rsak o kadar iyi olacak. Yönetim olarak iyi yolda oldu?umuza inan?yoruz, bas?n da bize destek verirse daha iyi olaca??z� diye konu?tu.

�Huzursuzluk yok�
Bas?nda yaz?ld???n?n aksine kulüp içinde bir huzursuzluk olmad???n? vurgulayan Albayrak, �Hocam?z?n yapm?? oldu?u yanl?? bir aç?klama var. Hatas?n? kendisi de kabul etti. Bunun üzerine gitmenin yarar? yok çünkü herkes hata yapabilir, ben de� ifadesini kulland?. Hatalar? hatayla kapatmaman?n önemli oldu?unu vurgulayan Albayrak, �Bir sorunumuz olursa bunu oturur birlikte konu?uruz, s?k?nt?lar?m?z? medya yoluyla anlatmay?z� aç?klamas?n? yapt?.

�Birlikte hareket ediyoruz�
Ba?kan Yard?mc?s? ?brahim Ethem Hac?osmano?lu�nun aç?klamalar?n? da ?ahsi görü?ler olarak niteleyen Ba?kan?m?z, �Hep birlikte hareket ediyoruz ancak zaman zaman fikir ayr?l?klar? olu?abiliyor. Bizim gibi bir kurumda bu büyük problem de?il. Tak?m bize yönetmek için emanet verildi. Bunu en iyi ?ekilde yerine getirmek için çal???yoruz� görü?ünü seslendirdi.

�?tiraz edece?iz�
UEFA�dan gelen 1 maç seyircisiz oynama cezas?yla ilgili olarak da konu?an Ba?kan, �?tiraz?m?z yapar ç?kar maç?m?z? yapar?z. Bu tak?m?n sahibi olan seyircilerimizin yapaca?? her türlü hareket kulübü etkiliyor. Sporda galibiyet de ma?lubiyet de beraberlik de olabilir. Bunu anlamal?y?z� aç?klamas?n? yapt?.

�Taraftar sab?rs?z�
Albayrak ?öyle devam etti: �Sportif faaliyetlerde her ?ey var ama taraftarlar?m?z biraz sab?rs?z ve tezcanl?. Karadenizli�nin yap?s?nda bu var. Bir de 23 y?ld?r Trabzonspor'un bekledi?i, özledi?i ?ampiyonluk var. Bu gerçekle?meyince insanlar h?rç?nla??yor. Tak?m?m?z ligi 2. s?rada bitirildi?i dönemde ?ampiyonlar Ligi'ne girilebilseydi, çok güçlü hedefe ko?an bir kulüp olacakt?''.

�Projeler sürüyor�
Stadyum ve ?stanbul�daki benzin istasyonu projelerinin h?zla devam etti?ine dikkati çeken Albayrak, �Önce bütçeyi ayarlayacaks?n?z, ondan sonra bu i?leri yapacaks?n?z. Önce büyük tak?m kurup, sonra bütçeyi ayarlamaya çal???rsan?z bu tak?m batar. Bir sefer borsaya girdik, 25 milyon dolar borçland?k. Bundan sonra kulübün bir 25 milyon dolar daha borçlanmaya tahammülü yok. Önecelikle fiziki olarak her ?eyi haz?rlamam?z gerekli. Ondan sonra ona uygun tak?m olu?turmak laz?m. Bu projelerle önümüzdeki sene Trabzonspor'un maddi s?k?nt?s? olmayacak. Bizim tek ç?kmaz?m?z borsaya aç?lmam?zd?r. ?lerleyen dönemde kulübü rahatlataca??z'' dedi.

�Trabzon seviliyor�
Trabzonspor�un Anadolu�nun her yerinde dikkatle izlendi?ini ve takdir edildi?ini belirten Ba?kan?m?z, geçen y?l renklerini de?i?tirmek isteyen Yimpa? Yozgatspor�un halk aras?nda yapt??? ankette verilen cevaplar?n yüzde 90�?n?n Bordo-Mavi oldu?unu söyleyerek, �Bu da Anadolu�daki Trabzonspor sevgisini gösteriyor� cümlesiyle sözlerini tamamlad?

?ZLEMEK ?Ç?N TIKLAYIN
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2009, 21:50:12 Gönderen: samannyolu »

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• Konu : 1
  • Değerlendirme: +0/-0
  • Last Login:Asla
  • VirtuE
    • E-Posta
Ynt: Trabzonspor'dan Haberler(Güncel)
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2006, 14:40:23 »
Osasuna maçının gözlemcileri açıklandı

14 Ağustos 2006 Perşembe günü Osasuna'yla H. Avni Aker Stadyumu'nda oynanacak UEFA Kupası ilk tur maçının gözlemcileri belli oldu.

Buna göre karşılaşmanın UEFA delegesi Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Michael Van Praag, hakem gözlemcisi ise İngiltere Futbol Federasyonu'ndan Peter Jones olacak.

Bu arada, Osasuna karşılaşmasında Çek hakem Jaroslav Jara düdük çalacak, Patrick Filipek, Antonin Kordula ise yardımcılıklarını yapacaklar
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2006, 14:42:32 »
Sakatlarda son durum
Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney, sakatlıkları devam eden futbolcularımız Ibrahima Yattara, Celaleddin Koçak ve Ufukhan Bayraktar’ın durumlarıyla ilgili Medya Merkezimize açıklamalarda bulundu.

Yattara ve Ufukhan’a fizik tedavi uygulandığını belirten Güney, “Gelecek haftadan itibaren, Yattara yürüyüş ve koşulara, Ufukhan ise düz koşulara başlayacak. Tedavilerinde olumlu gelişmeler var” dedi.

Sağ arka adalesinde kanama olan Celaleddin’in de tedavisinin sürdüğünü söyleyen Güney, oyuncunun Beşiktaş maçına yetişemeyeceğini ancak Konyaspor maçına kadar hazır olmasına çalışıldığını sözlerine ekledi.

VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2006, 14:44:51 »
Tesis günlüğü
Takımımız günün ilk antrenmanını saat 09.30'da yaptı. Teknik ağırlıklı geçen idmana milli takım kamplarındaki oyuncular ile sakatlıkları süren Ufukhan ve Yattara katılmadı.

Musampa ile Celaleddin ise takımdan ayrı düz koşu yaptılar.

Günün ikinci çalışması 17.00'de yapılacak

VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2006, 18:33:42 »
Beşiktaş maçının hakemi Bülent Yıldırım
Turkcell Süper Lig 5. hafta karşılaşmalarını yönetecek hakemler bugün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklandı. Buna göre pazar günü Beşiktaş'la yapacağımız maçı Bülent Yıldırım yönetecek.

5. hafta maçlarının hakemleri şöyle belirlendi:

9 Eylül Cumartesi
19.00 Fenerbahçe - Antalyaspor: Hüseyin Göçek
20.00 Kayserispor - Gençlerbirliği: Uğur Söylemez
21.45 Denizlispor - Galatasaray: Halis Özkahya

10 Eylül Pazar
19.00 Bursaspor - Sakaryaspor: Mehmet Fatih Gökçe
20.00 Ankaraspor - Çaykur Rizespor: Cemil Şensöz
20.00 Vestel Manisaspor - Kayseri Erciyesspor: Mustafa İlker Coşkun
20.00 Konyaspor - Sivasspor: Barış Şimşek
20.00 Gaziantepspor - Ankaragücü: Vedat Yüksel
21.45 Beşiktaş - Trabzonspor:Bülent Yıldırım
06.09.2006 22:53:00
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2006, 18:34:16 »
Polonya ile Sırbistan berabere kaldı
EURO 2008 elemeleri A Grubu'nda bulunan Polonya ile Sırbistan arasında bugün Varşova'da oynanan karşılaşma 1-1 berabere sonuçlandı. Milan Stepanov Sırbistan'da 90 dakika forma giyerken, Polonyalı futbolcumuz Miroslaw Szymkowiak ise maçta oynamadı.

30. dakikada Matusiak'ın attığı golle öne geçen Polonya, Sırbistan'dan Lazovic'in 71. dakikadaki golüne engel olamadı.
06.09.2006 23:50:00
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2006, 18:36:39 »
İdman basına ve taraftarlara kapalı

Takımımızın bu akşam saat 17.00'deki antrenmanı basına ve taraftarlara kapalı olarak yapılacaktır.

07.09.2006 10:06:00
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2006, 18:37:22 »
Lazaroni'nin sözleşmesi feshedildi
Yönetim Kurulumuz Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni’nin sözleşmesini fesh etme kararı aldı. Bu karar Lazaroni’ye bugün yapılan toplantıda tebliğ edildi.

07.09.2006 12:59:00
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2006, 18:38:08 »
Başkan Albayrak: "Teknik Direktörümüz Ziya Doğan"

Başkanımız Nuri Albayrak, takımımızın teknik direktörünün Ziya Doğan olacağını açıkladı.

Lazaroni’nin sözleşmesinin fesh edilmesiyle boşalan göreve kentimizi ve takımızı iyi tanıyan Doğan’ın getirildiğini vurgulayan Albayrak, “Aldığımız karar Sayın Lazaroni’ye bugün tebliğ edildi. Yaptığımız temaslardan sonra yakın geçmişimizde görev alan Ziya Doğan’la anlaşma sağladık. Kulübümüze ve camiamıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Doğan’ın başarılı çalışma sürecinin ardından Trabzonspor’da yarım kalan bir işinin olduğunu kaydeden Albayrak, “Kendisi de bu yönde verdiği mesajlarla bu görüşümüzü desteklemiştir. Şimdi bu yarım kalan mesaisini tamamlamaya geliyor. Ziya Doğan hem bizim karakterimizi hem de takımımızın yapısını bilen bir teknik direktör. Taraftarımız tarafından da sevilip benimseniyor. Trabzonspor’un Ziya Doğan yönetiminde kendine özgü karakterine tekrar kavuşup başarıdan başarıya koşacağına inanıyor, taraftarlarımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu.

07.09.2006 13:05:00
VirtuE

Çevrimdışı VirtuE

• VirtuE
  • Aktif Üye
  • *

• VirtuE
    • E-Posta
« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2006, 18:40:59 »
Ziya Doğan sözleşme imzaladı
Takımımızın teknik direktörlüğüne getirilen Ziya Doğan, bugün saat 15.00’te Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle bir yılı opsiyonlu iki yıllık sözleşme imzaladı.

Törene Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu ve Başkan Yardımcımız İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu da katıldı.

Görüş birliğine varıldı
İmza töreninde ilk konuşan Asbaşkan Sayitoğlu, hafta başında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında 2006-07 sezonuna yapılan kötü başlangıcın sona erdirilebilmesi için teknik kadroda değişiklik yapılmasında görüş birliğine varıldığını ifade ederek, “Dolayısıyla, teknik direktörümüz Sebastião Lazaroni’yle yollarımızı ayırdık. Kendisine kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Lazaroni’nin yerine Trabzonspor’a geçmişte de hizmet etmiş ve önemli başarılar kazanmış Ziya Doğan’ı getirmeye karar verdik” dedi.

“Büyük hedeflere hazırız”
İmza töreninde söz alan Teknik Direktör Ziya Doğan ise, Trabzonspor’un Türkiye’de kendisini ispatlamış en büyük camia olduğunu belirterek, “17 Yıl ara vermeden yürüttüğüm kariyerime rağmen hiç yıpranmamış bir Ziya Doğan olarak karşınızdayım. Camiamızın heyecanını biliyorum. İyi bir kadroya sahibiz ve büyük hedeflere hazırız” diye konuştu.

“Artık heyecanlıyım”
Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişi konuşmaktan ziyade bugünü konuşmak istiyorum. Bir teknik adam olarak her zaman iddialı oldum. Çok büyük hedeflerim var ve bu hedeflerimi en rahat burada yakalarım diye düşündüm. Artık eskisinden daha heyecanlıyım.”

“En büyük endişem fizik güçle ilgili”
“Trabzonsporlu futbolcuların büyük bölümü benim mantalitemi biliyor. Ben de takımı iyi tanıyorum. Olumlu özellikleri fazla oyuncuları olan bir takıma sahibiz. Şu anda en büyük endişem oyuncularımın fizik güçleriyle ilgili. Ayrıca, takım oyunu oynamayı sağlamak lazım. Benim izlediğim kadarıyla takım önceki maçlarında birbirinden kopuk bir şekilde oynuyordu”

“Transfer döneminde teklif aldım”
“Trabzonspor’dan transfer döneminde de teklif aldım. Sonunda yabancı hocada karar kılındı ama ben her zaman kendimi hazırlıklı tuttum. Takım çalıştırmadığım dönemde sadece Trabzonspor’u değil bütün takımları yakından takip ettim”

“Yattara kendini geliştirdi”
Ziya Doğan ayrıca konuşmasında eski öğrencisi Yattara’nın da geçmişe oranla kendisini geliştirdiğini vurgulayarak, “Yattara artık sadece bir çizgi oyuncusu olmaktan öte, ceza alanına giriyor, gole yakın oynuyor. Ancak tek tek oyuncular üzerine konuşmamamız lazım. Diğer oyuncuların kalitesi de en az onun kadar yüksek” ifadelerini kullandı.

Yardımcılar belli oldu
Bu arada, Ziya Doğan’ın yeni görevinde yardımcılıklarını Fatih Kavlak ve kaleci antrenörü Hakan Polat ile ismi daha sonra belirlenecek bir antrenör yapacak.

Lazaroni’ye tazminat
Bu arada, Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Lazaroni’yle yapılan görüşmeler sonrasında Brezilyalı teknik adama 600 bin dolar tazminat ödeme konusunda anlaştıklarını açıkladı.

Ziya Doğan kimdir?

1 Ocak 1961’de Gümüşhane’de doğan Ziya Doğan, Beşiktaş’ın altyapısında futbola başladıktan sonra 1978 yılında A Takım’a yükseldi. Aralıksız olarak 9 yıl görev yaptığı kulüpte birçok önemli maçta forma giydi ve kritik goller kaydetti. Doğan, Beşiktaş forması altında oynadığı 194 lig maçında 38 gol attı.

1987 yılında Beşiktaş’tan Ankaragücü’ne transfer olan Doğan burada iki sezon forma giydikten sonra futbolu bıraktı.

Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük hayatına başlayan 45 yaşındaki teknik adam, İstanbulspor’da yedi yıl çeşitli kademelerde çalıştıktan sonra 1998/99 sezonunda Adanaspor’da teknik adamlık kariyerine adım attı.

Daha sonra İstanbulspor’a geçen Doğan, 2001/02 sezonunda Beşiktaş’ta İtalyan Teknik Direktör Nevio Scala’nın yardımcılığını yaptı ve 2002/03 sezonunda Malatyaspor’da görev aldı. Malatyaspor’u küme düşmekten kurtaran Doğan, takımın bir sezon sonra UEFA Kupası’na yükselmesini sağladı.

2003/04 sezonunda Trabzonspor’un başına geçerek Türkiye Kupası’nı kazanmamızda rol oynayan teknik adam, 2004/05 sezonunda görevi bıraktı.

Ziya Doğan son olarak Gençlerbirliği ve Malatyaspor kulüplerini çalıştırdı.

Oyunculuk kariyeri

1978 – 1987 Beşiktaş
1987 – 1989 Ankaragücü

Teknik Direktörlük kariyeri

1998/99 Adanaspor
1999/00 İstanbulspor
2000/01 Beşiktaş (Yardımcı Antrenör)
2001/02 Malatyaspor
2002/03 Malatyaspor
2003/04 Trabzonspor
2004/05 Trabzonspor
2004/05 Gençlerbirliği